Čištění okenních žaluzií

Zaprášené žaluzie nejsou ani pěkné a rozhodně nejsou to nejzdravější, co můžete doma mít. Prach je jedním z nejčastějších alergenů, je tak příčinou alergií a neprospěje ani astmatikům. Proto se prachu a nečistot zbavujte pravidelně a mějte kvalitní prostředí pro život. Jak na to, jsme pro vás sepsali.

Jak čistit žaluzie? Čím?

Určitě vám to radost neudělá, ale nejúčinnější čištění je čištění mokrým hadrem a pěkně lamela po lamele. Je to časově náročné, psychicky únavné a nikoho to nebaví, ale věřte, že je to opravdu to nejlepší, co můžete pro sebe i pro žaluzie udělat. Do vody můžete nalít chemické čistící prostředky na odstranění mastnosty nebo můžete použít čistou vodu - je to jedno, stejně to bude trvat celý den.

Můžete zkusit vysavač!

Pokud máte vysavač s regulací výkonu, můžete zkusit za pomoci malého nástavce prach vysát. Ten nejjemnější a nejstarší prach ale na žaluzii stejně zůstane a akorát se vám bude všude prášit. A jste zpátky u hadru a vody.

Vychytané rukavice.

Existuje spousta vychytávek. Můžete vyzkoušet například rukavice na žaluzie nebo speciální hadříky s velmi jemnými vlákny. Způsob čištění není tak náročný, jako je tomu u čištění žaluzií vodou. Pokud máte doma ale hodně oken, budete muset rukavici vyklepat, v lepším případě vyprat. Nepřipomíná vám to něco? Ano, mokré čištění vodou a hadrem.

Rychleji, ale pomaleji.

Existuje mnoho dalších rad a tipů, jak žaluzie čistit. Často se vám bude zdát, že bude čištění žaluzií rychlejší, ale nakonec to budete dělat dvakrát a jste tam, kde jste byli. Stačí přeci jednou, ale pořádně

Utírání celé plochy najednou

Proč nezkusit utřít plochu žaluzií najednou? Prostě přimáčkněte žaluzie ke sklu a utřete celou plochu. Ano, lamely se překrývají a nezbyde vám nic jiného, než se znovu pustit do čištění lamely po lamele.

Plácněte se přes kapsu

Pro většinu z nás není reálné si zaplatit úklidovou firmu. Ten, kdo na to má dostatek prostředků, tedy peněz, můžete tuto variantu zkusit. Běžně si úklidová firma účtuje 10 Kč za metr čtvereční, žaluzie se ovšem čistí z obou stran - dvacka za metr na druhou. No a ještě cestu úklidové firmy k vám domů. A jsme doma. Čas strávený nad úklidem strávíte v práci vyděláváním peněz pro úklidovou firmu. To vás čištění žaluzií opravdu musí stresovat.

Co z toho vyplývá?

Vezměte do ruky kbelík, kýbl, vědro nebo podobnou nádobu, naplňte asi do poloviny vodou, vezměte nějaký hadr/utěrku přiměřené velikosti a nahoďte úsměv. Protože s úsměvem jde všechno líp!

 

Pokud vás zajímá aktuální nabídka čistých žaluzií, podívejte se do sekce Žaluzie. Nebo nás kontaktujte!

 

ZPĚT NA VÝPIS

Časté otázky a odpovědi (FAQs)

Pomozte vylepšit tuto stránku nebo celý web. Váš názor nás zajímá. Děkujeme.

Mám připomínku, dotaz k této stránce, webu...

Vyplňte, chcete-li přímou odpověď na svůj dotaz.