Ceny plastových oken - jak je určit?

Možná se ptáte, jak určit hodnotu plastového okna. Není cena přemrštěná nebo nestojí okno podezřele málo? Ano, spíše může být cena přemrštěná. Nechceme vás napínat, neexistuje vlastně ani stoprocentní odpověď na tuto otázku. Ale existuje několik základních vlastností, které kvalitní okno za přiměřenou cenu specifikují.

Jaké jsou vlastnosti kvalitního okna?

Poznat kvalitní okno nemusí jen odborník, ale můžete to být i vy. Existuje několik základních bodů, kterých byste si měli ihned po prvním pohledu všimnout.

Kvalita povrchu

Pokud se jedná o okna dřevěná, zde je to jasné. Povrch musí být rovný, hladký, řádně nastříkaný barvou a nesmí na něm být vidět barevné rozdíly. Prostě vše v jednom odstínu. U plastového okna je to vpodstatě o tom samém. Ano, nestříká se, nelakuje se, ale ani výrobce a prodejce nesmí lakovat vás. Proto byste měli ihned na první pohled vidět krásný rovný povrch, slícované rohy a veškeré záhyby. Mezi skly pak dobře zpracovanou hliníkovou lištičku bez nějakých záhybů či děr.

Klika na otevírání

Někdo to pozná pohledem, někdo si na kliknu bude muset sahnout. Nicméně kvalita se dá pozná také. Zkuste vzít za kliku a klasicky okno otevřít. Nemusíte kliku páčit z okna ven, ale měli byste být schopni plynule klikou pootočit, aniž by se vychylovala ze své optimální osy a jakýmsi způsobem se viklala. Pokud se viklá klika na úplně novém okně, co pak přijde po pěti nebo deseti letech otevírání okna. Prostě žádné měkké plasty a kování.

Test kvality výplně

Asi se nejedná úplně o oficiální test, ale můžete to zkusit. Pokud dýchnete na sklo, nemělo by trvat dlouho, než se odmlží. Samozřejmě záleží v jakém ročním období to bude, v zimně to bude trvat déle, v létě se vám to možná ani nepodaří. Ale zkuste si to otestovat na několika oknech a uvidíte rozdíly. A pozor, ať vás nikdo nevidí :)

 

Máte dotaz ohledně kvality oken od naší společnosti nebo se chcete zeptat na určitý typ okna či výplně? Neváhejte nás kontaktovat.

 

ZPĚT NA VÝPIS

Časté otázky a odpovědi (FAQs)

Pomozte vylepšit tuto stránku nebo celý web. Váš názor nás zajímá. Děkujeme.

Mám připomínku, dotaz k této stránce, webu...

Vyplňte, chcete-li přímou odpověď na svůj dotaz.