Systém 2 - Vyložení 90 mm s nosným hranolem PR007

ZPĚT NA VÝPIS


U této systémové varianty, zavedené na jaře 2012, je rám tvořen tříhranným profilem s tupými hranami. Toto se osvědčilo zejména u fasád provedených pomocí integrovaného systému tepelné izolace. Použití izolačního klínu PR008, speciálně vyvinutého pro napojení na následné zdivo, zvyšuje tepelnou izolaci. Tisíce metrů rámu, které byly dosud zabudovány, udávají bezpečnost systému, který sloužil jako základna pro vývoj systémových typů 1 a 3.

Podrobné informace

Instalační systém pro zabudování okna do prostoru tepelné izolace

Pasivní a nízkoenergetické standardy, stejně jako zpřísňující se legislativa v oblasti energetické náročnosti budov, jsou stimulem pro všechny inovátory zabývající se problematikou utěsňování. Novým systémem předsazené montáže oken, tedy usazení okna do prostoru fasádní izolace, dokazuje Tremco illbruck opět své prvenství. Celý systém je založený na komponentovém principu, jednoduchosti a tradiční funkčnosti. Jako jediný splňuje nejvyšší nároky ze strany legislativy, investorů a montážních firem.

U systému illbruck nese hlavní zátěž nosný profil PR007. Profil je lehký, snadno řezatelný a zároveň dostatečně tuhý a pevný pro přenesení hmotnosti okna. Velkou výhodou montáže profilu PR007 je kombinovaný způsob fixace. Jedná se o kombinaci lepení s pomocí extrémně výkonného lepidla illbruck SP340 a pojistného kotvení. Takovým způsobem je dosaženo maximální únosnosti spoje (min.200 kg na běžný metr) a těsnosti profilu PR007 vůči stavbě. Okno je poté upevněno do rámu, tvořeného profily PR007, pomocí běžných šroubů, které jsou k tomu určené. Kombinovaný způsob fixace nosného profilu PR007 je rychlý a snadný. Společně s dalším systémovým zateplovacím profilem PR008 přináší velmi dobré tepelně izolační vlastnosti detailu.

Dodavatel Illbruck

Dotaz