Markýzy na terasu - jak vybrat?

Není nad to sedět ve stínu své terasy při horkých letních dnech a užívat si výhled na vaši zahradu. Díky markýzám můžete relaxovat, pracovat, užívat si času s rodinou, nebo se bavit s přáteli a to vše bez ostrých slunečních paprsků. Markýzy jsou nejideálnější možností, pokud chcete zastínit svoji terasu. Skvělé je, že pomůže i s udržením teploty v interiérech a váš pokoj, který je vedle terasy, je i v nesnesitelných vedrech příjemně obyvatelný. Že chrání celou vaši rodinu proti UV záření je luxusní bonus. V zamračených dnech, kdy by vám neposloužila, ji můžete zasunout. Markýza se tak zbytečně nevystavuje větru či dešti a udrží si delší životnost.

Mezi čím vybírat?

Jde o dlouholetou investici, proto doporučujeme být pečlivý, až dojde na její výběr. Můžete vybírat mezi několika typy konstrukcí, různými materiály, látkami nebo povrchovou úpravou. Pokud chcete, aby vám markýza vydržela desítky letních měsíců, rozhodně doporučujeme kazetové markýzy. Jsou konstrukčně nejstabilnější a v zasunutém stavu je kompletně schována před vnějšími vlivy, které by mohly ohrozit její životnost. Další výhodou, kterou má z možností zastínění teras pouze markýza je, že nezabrání vašemu výhledu. A večer, po zasunutí markýzy, můžete pozorovat i hvězdy. Tohle vše vám se samozřejmostí přinese právě kazetová markýza (například Kazetová markýza Scringo). Pokud máte už vybráno, jste si jistí designem konstrukce a barvou látky, zkuste ještě popřemýšlet, zda byste neuvítali možnost sedět na terase, po příchodu z práce, i při podzimních večerech. Pokud je vaše odpověď ano, rozhodně zvažte koupi osvětlovacího a topného panelu, který vám prodlouží den.

Podle čeho se rozhodnout?

Jak teda vybrat správnou markýzu na terasu? Buďte pečlivý při výběru, pokud jde o konstrukci, věnujte ji náležitou pozornost. Veškeré látky jsou chráněny impregnací proti plísním a vlhkosti, takže při výběru látky se rozhodujete podle vašeho vkusu. Kazetové markýzy jsou nejpraktičtějším řešením při zastínění vaší terasy či balkónu. Pokud chcete na této terase sedávat několik dalších let, neexistuje asi rozumnější řešení zastínění. Nezapomeňte, že markýzu, kterou koupíte, budete mít doma nejspíše velmi dlouho dobu, proto se nebojte investovat, rozhodně se vám to vyplatí.

ZPĚT NA VÝPIS

Časté otázky a odpovědi (FAQs)

Pomozte vylepšit tuto stránku nebo celý web. Váš názor nás zajímá. Děkujeme.

Mám připomínku, dotaz k této stránce, webu...

Vyplňte, chcete-li přímou odpověď na svůj dotaz.