Je možné vyměnit okna i v zimě?

Nestihli jste výměnu oken na jaře ani během léta? Výměna starých oken za nová je možná i v podzimním a zimní období, dokonce i když teploty klesnou pod bod mrazu.

Neodkládejte výměnu na jaro

Lidé si obecně myslí, že výměna oken je problematická a že okna lze měnit jen během jara či léta. Okna v bytě či v rodinném domě se mění postupně po jednotlivých místnostech. Demontáž původních oken a montáž nových oken trvá několik desítek minut, takže nehrozí prochladnutí vnitřku.

Každá místnost se uzavře, poté se vybourají stará okna, okamžitě se osadí nové a nakonec – už v teple – se dělají další vnitřní práce jako seřízení kování, vnitřní zapravení atd. Tím, že je místnost bez okna maximálně hodinu, nemá šanci výrazně prochladnout a po instalaci se teplota v místnosti navrací rychle k normálu.

Vnější zapravení oken

Speciální montážní pěny a další používané hmoty jsou určeny až do -10 stupňů Celsia. Vnitřní zapravení se dělá ihned po montáži, ale vnější zapravení je možné provést až, když se teplota pohybuje nad nulou.

Když není možné vnější zapravení oken udělat hned, počká to do doby, než to bude podle venkovních teplot možné. Dokončení vnějšího zapravení ale nijak nehoří.

ZPĚT NA VÝPIS

Časté otázky a odpovědi (FAQs)

Pomozte vylepšit tuto stránku nebo celý web. Váš názor nás zajímá. Děkujeme.

Mám připomínku, dotaz k této stránce, webu...

Vyplňte, chcete-li přímou odpověď na svůj dotaz.